۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد

بیانیه معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه به مناسبت آغاز نیمسال تحصیلی

بیانیه معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه به مناسبت آغاز نیمسال تحصیلی

به نام خالق علم ، اندیشه و خردورزی
دانشجویان عزیز:
سلام
نیمسال دوم سال تحصیلی 1401 -1402 بر شما مبارک باد.

موسم زمستان هرساله مصادف است با شروع نیمسال تحصیلی جدید برای دانشجویان و دانشگاهیان ؛ چه زیباست در برف و باران ؛ در تماشای نعمت های الهی؛ در تماشای برکت، در تماشای طراوت و سرزندگی، و در تماشای پاکی؛ به چله نشینی درس و تحصیل و دانایی نشستن و چه خوشتر از ریاضتی که در پای علم باشد که در درونمایه خودش عبادت است.
 
 
دانشجویان گرامی
در ادوار تاریخ علم در ایران، دانشگاه نماد بیداری، آگاهی و بصیرت و دانشجویان مظهرایمان، بصیرت، ایثار، پایداری، استقلال و آزادی و آزادگی بوده اند.
به تعبیر شهید دکتر بهشتی : دانشجو موذن جامعه است، اگر او خواب بماند، نماز امت قضا می شود.
دانشجویان عزیز دانشگاه اصفهان:شما فرزندان عزیز میهن و بال و پر پرواز دانشگاه برای جامعه محوری و تمدن سازی هستید.
من به بال کبریا بر بام وحدت می پرم..... بشنو آواز ملائک از طنین شهپرم
دانشجویان عزیز :
شما چشم و چراغ آینده ایران هستیدچنانچه به تعبیر بنیانگذار جمهوری اسلامی ، امام خمینی (ره)، مقدرات آینده جامعه به دست شما است.
فرزندان دلبند دانشگاه اصفهان
اینک در آستانه نیم سال جدید تحصیلی و مقارن با میلاد مسعود پیشوای بزرگ انسانیت علی علیه السلام و دهه فجر انقلاب اسلامی ،ضمن تشکر و قدردانی از همراهی استادان ، دانشجویان و یاوران علمی در نیمسال گذشته ، نکاتی را با یکدیگر مرور می کنیم:
1- نیمسال اول تحصیلی 1401 ،با همه فراز و فرودها، سختی و آسانی ها، دلتنگی ها، دلهره ها، کامیابی و ناکامی هایش گذشت اما درس های ارزشمندی برای ما بجا گذاشت. بجاست تا گذشته را چراغ راه آینده سازیم و با تعمق و تدبر و ژرف اندیشی ، در معرکه کنونی سره از ناسره و دوست از دشمن را بخوبی بشناسیم ، در ساختن میهن عزیزمان سهم خود را بیابیم و گام دوم انقلاب اسلامی را با علم و عشق ، ادب و متانت ، صلابت و استواری و جهاد و پارسایی برداریم.
2- محور حضور ما و شما در دانشگاه کسب معرفت و دانش جویی است لذا چهره دانشگاه باید همواره مشعشع به جلوه های علم و دانش باشد و هیچ دغدغه ای آن را تحت الشعاع قرار ندهد.بیاییم دست در دست یکدیگر ، پاسداری از حریم علم و دانایی را اولویت اصلی خود قرار دهیم و نیل به تعالی فردی و اجتماعی و پیشرفت کشور را دغدغه اصلی خویش بدانیم.
3- مشارکت دانشجویان در عرصه های مختلف فرهنگی،سیاسی و اجتماعی علاوه بر رشد ابعاد شخصیتی آنان، محیط دانشگاه را برای فعالیت های علمی و پژوهشی دلنشین می سازد. دانشگاه از مشارکت فعال،هدفمند و قانونمدار دانشجویان عزیز در مجموعه های متنوع دانشجویی از قبیل انجمن های علمی، هیات های دانشجویی، کانون های فرهنگی اجتماعی و تشکل های سیاسی استقبال می کند.
4- پایبندی شایسته به قوانین و مقررات دانشگاه لازمه ایجاد محیطی امن و با نشاط برای کسب علم و دانش و معرفت اندوزی است لذا رعایت آیین نامه های دانشگاه از جمله ضوابط پوشش در دانشگاه و حفظ حرمت محیط های درسی ، آزمایشگاهی و فرهنگی و اجتناب از ناهنجاری های رفتاری و دور از شان دانشگاه مورد تاکید است. امید است با عنایت الهی و تشریک مساعی اعضای خانواده دانشگاه اصفهان محیطی با نشاط ، دلنشین و سرشار از محبت ، همدردی، احساس مسوولیت برای مسابقه در مکارم اخلاقی و پیشرفت های علمی ، فرهنگی و اجتماعی فراهم آوریم.
معاونت فرهنگی – اجتماعی دانشگاه اصفهان
بهمن 1401
تاریخ:
1401/11/18
تعداد بازدید:
1434
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
moavenat-amouzeshi@dean.ui.ac.ir
تلفن دفتر معاونت: 03137932288
تلفکس: 03136688302
تلفن اداره آموزش: 2282-03137932281
تلفن اداره پذیرش: کلیک نمایید
تلفن اداره خدمات رایانه ای: 03137932290
تلفن اداره دانش آموختگان: کلیک نمایید
Powered by DorsaPortal